konkursy cukiernicze dla uczniów

Konkursy cukiernicze dla uczniów – czy warto brać w nich udział?

Istnieje wiele konkursów cukierniczych i wszystkie wydają się tak kuszące. Weź udział w jednym z nich, daj się poznać, zrób karierę. Właśnie tego organizatorzy chcą, żebyś myślał, że to takie proste. Jednak rzeczywistość niektórych uczestników w ramach takich konkursów jest całkiem inna. To znaczy jaka?

Konkurs cukierniczy – o co w tym chodzi?

Po pierwsze, pamiętaj, że to naprawdę niesamowicie ciężka praca. Pula talentów jest ogromna, konkurencja jest niesamowicie zacięta, zwłaszcza w popularnych konkursach, a jeśli zostaniesz wybrany do finału, nadal masz przed sobą dużo pracy – stresujące i czasowe konkursy, szalone wyzwania, które nie mają zastosowania w codziennym życiu cukiernika oraz decyzje potencjalnie podejmowane w oparciu o oceny. Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć przed wysłaniem aplikacji na konkursy cukiernicze dla uczniów.

Ludzie będą Cię pamiętać. To może być dobre lub złe, w zależności od tego jak się zaprezentujesz na konkursie. To może Ci otworzyć drzwi do dalszej kariery, ale nie zawsze tak jest. Nikt nie może Ci zagwarantować, że wszystko pójdzie doskonale, nawet jeśli wygrasz każde wyzwanie i zostaniesz zwycięzcą. Oczywiście może też być dokładnie tak, jak chcesz. Możesz po udziale w konkursie zdobyć swoją wymarzoną pracę lub uzyskać kapitał potrzebny do otwarcia własnej cukierni. Jeśli jednak nie wyróżniasz się, może to być strata czasu, którą mogłeś spożytkować lepiej na przykład na naukę potrzebnych umiejętności czy egzamin w szkole. Musisz to wszystko rozważyć, ale jeśli naprawdę czujesz się komfortowo przed jury i lubisz nieco adrenaliny, poważnie powinieneś przemyśleć udział w takim konkursie i sprawdzić się, na ile jesteś dobry w tym co już się nauczyłeś.

0 comments on “Konkursy cukiernicze dla uczniów – czy warto brać w nich udział?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *