konkursy cukiernicze dla uczniów

Czy cukiernik musi być wytrzymały fizycznie i komunikatywny?

Mało która osoba zastanawiająca się nad istotą pracy cukiernika rozumie, jak ważna jest umiejętność pracy w zespole na tym stanowisku. Wraz z szefami kuchni i innymi pracownikami, cukiernik jest często częścią zespołu. 

Dlatego tak ważne jest, aby współpracować wydajnie i sprawnie w celu:

  • przygotowania produktów na żądanie,
  • zaspokojenia potrzeb obsługi klienta.

 

Skoro mowa o obsłudze klienta, cukiernik, zwłaszcza jeśli współpracuje z koordynatorem przyjęcia weselnego lub wydarzeń specjalnych, musi często wchodzić w interakcje z klientami w sprawie niestandardowych projektów. Ważną cechą cukiernika jest więc umiejętność zgłaszania sugestii przy jednoczesnym przestrzeganiu specyfikacji klientów. 

Praca cukiernika – więcej niż talent i komunikacja

Całkiem inną cechą, ale równie mile widzianą w palecie umiejętności cukiernika jest wytrzymałość. W końcu kuchnia to ruchliwe i intensywne środowisko, a cukiernicy będą stawać na nogach i pochylać się nad pracą przez wiele godzin. Ważne jest, aby:

  • być sprawnym fizycznie,
  • mieć doskonałe zdolności motoryczne. 

 

Oczywiście brak takiej wytrzymałości może negatywnie odbić się na samej jakości pracy, a tym samym – możliwościach rozwoju kariery. Cukiernik, który daje się ponieść kreatywności i w pełni może wykorzystać swój talent, nie może martwić się w trakcie dekoracji tortu, czy przygotowania kolejnych wypieków o ból nóg, kręgosłupa, inne dolegliwości fizyczne. Trzeba więc pamiętać o stanie zdrowia tak bardzo, jak przy każdym innym zawodzie.

Podsumowując, trzeba przyznać, że zdecydowanie okazuje się, iż praca cukiernika jest jak najbardziej słodko-gorzka, ale na pewno równocześnie bardzo pasjonująca. 

Jeśli rozważasz ją jako opcję kariery, bo naprawdę czujesz tę magię słodkich wypieków i zachwycających tortów – nie poddawaj się, dbaj o kontakty z innymi i swoje zdrowie, a będziesz spełniony!

 

Czytaj więcej na: https://www.akademiamistrza.pl/.

0 comments on “Czy cukiernik musi być wytrzymały fizycznie i komunikatywny?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *