kurs-cukierniczy-2

Czego nauczysz się na kursie cukierniczym?

Kursy odgrywają bardzo ważną rolę w rozwijaniu kariery młodego człowieka, który nie ma jeszcze doświadczenia w praktyce. Na kursie cukierniczym, można nabyć szeroko pojętą wiedzę, którą z pewnością doceni pracodawca zatrudniający nowego pracownika do cukierni, a kurs cukierniczy wymieniony w CV znacznie zwiększy szansę na zdobycie pracy na stanowisku cukiernika.

Co oferują kursy cukiernicze?

W zależności od tego, co interesuje kursanta, można wyróżnić różne nazwy kursów cukierniczych: „Monoporcje – ciasta bankietowe”, na którym to można nabyć umiejętności w pieczeniu ciast na bazie śmietany, czekolady – mini torciki, ptifurki, bankietówki. Na tym kursie cukierniczym poznaje się nowe trendy, ciekawe kształty oraz dekoracje. Innym kursem jest „Florystyka kwiatowa”, na którym poszerza się swoją wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia najpiękniejszych kwiatów cukrowych. Istnieje także kurs cukierniczy „Urok czekolady – temperowanie, genaże, praliny i trufle” gdzie nabywa się podstawowe informacje o czekoladzie i jej rodzajach, wszystkiego o temperowaniu ręcznym i mechanicznym, przenoszenia nadruków z folii na czekoladę i wiele innych przydatnych umiejętności. Możliwości jest naprawdę sporo, w przyrządzaniu wypieków, człowieka jest w stanie ograniczyć tylko jego fantazja, a dobry cukiernik jest odbierany jak prawdziwy artysta.

Ile trwają kursy cukiernicze?

Najczęściej kursy cukiernicze trwają dwa dni, lecz nie ma na to reguły, zdarzają się kursy, które trwają tylko jeden dzień, a mogą zdarzyć się także i dłuższe. Taki kurs zazwyczaj przeprowadza sam ekspert, co daje kursantowi pewność, że uczy się w towarzystwie wykwalifikowanej, kompetentnej i doświadczonej osoby. Czas na takim kursie cukierniczym mija bardzo miło i można być pewnym, że nie będzie tam miejsca na nudę. Kto raz będzie czerpał przyjemność z kursu cukierniczego, prawdopodobnie weźmie udział i w kolejnym z innego zakresu pieczenia słodkich wypieków.

Tekst napisano dla https://www.akademiamistrza.pl/.

 

0 comments on “Czego nauczysz się na kursie cukierniczym?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *